Kouzlo dubového dřeva: Proč vybrat nábytek právě z něj?

Dubové dřevo je jeden z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu dřevěného nábytku. Jeho krásná struktura a barva zapadne do moderního, ale i rustikálního interiéru. Čím to je, že si dubové dřevo získalo takové oblibě? Nejen vzhledem, ale převážně svými kvalitními vlastnostmi. Pojďme se na ně společně podívat, třeba vám pomůžou při výběru nábytku k vám domů.


Pevný materiál

Dub řadíme mezi tvrdá dřeva. Jeho hustota je přibližně 0,76 g / cm3. I přes jeho tvrdost se však skvěle opracovává. Je pevné a houževnaté, můžete si být tak jisti, že vám dubový nábytek vydrží mnoho let. Ať už je vlhko nebo sucho, dub odolává náročným podmínkám i jejich častým změnám. Nezapomeňte však, že ani toto dřevo není nezničitelné. Doporučujeme proto nábytek pravidelně ošetřovat pomocí speciálních přípravků na to určených.

256119063_372205498012003_8339188874795711298_n


Univerzální vzhled

Dub je dřevem mnoha tváří. Na trhu najdete dubová dřeva s různými odstíny a texturami. Od světle hnědé až po její tmavší odstíny. Občas na dřevě narazíte na suk, který mu dodává originální, rustikální vzhled. Jedinečným zbarvením a texturou se pyšní třeba náš vzorový konferenční dubový stůl Oregon. Můžete si tak být jisti, že tak jako Oregon, každý kousek je originál, který nikdo jiný nemá.

Dubový stůl 3

Dubový stůl OREGON s průměrem 80–90 cm nabízí jednoduchý, ale elegantní vzhled. Díky jednoduchému, přírodnímu vzhledu zapadne jak do klasické, tak moderní domácnosti.

Barva se odvíjí od stáří dřeva, druhu sušení, ale také od jeho úpravy, a to například olejem nebo lakem. Můžete tak sehnat mnoho variací dubového nábytku, který bude ideální právě k vám domů. V MM Works využíváme olejovou úpravu u všech našich dubových stolků. Ta umocňuje přirozenou barvu dřeva a zároveň ho chrání před poškozením. Je taky dobré si vědět, že dřevo oxiduje. S přibývajícími roky počítejte s lehkým ztmavnutím barvy dřeva.

Dubový nábytek lze kombinovat jak s moderními, tak klasickými prvky v domácnosti. Tento typ dřeva se používá již tisíce let a my věříme, že jen tak z módy nevypadne.


Nejkvalitnější na trhu

I přesto, že cena může být v posledních letech vyšší, dub se rozhodně vyplatí. V poměru ceny a výstupu vám dubové dřevo nabídne jen to nejlepší a nejkvalitnější, co na trhu můžete sehnat. Proto v MM Works na toto dřevo nedáme dopustit. Velmi rádi s dubem pracujeme, což se odráží i na naší nabídce produktů.

 


Alternativy dubového dřeva

Pokud vás dub z jakéhokoliv důvodu nepřesvědčil, můžete zkusit bukové nebo ořešákové dřevo, jehož kvalita je srovnatelná s tím dubovým. Ořešákové dřevo vás potěší svými tmavými, čokoládovými tóny. Přesvědčit se o jeho eleganci můžete v případě našeho stylového konferenčního stolu Kalifornie.

320893258_954504995534327_762646079884086473_n

Konferenční ořešákový stůl KALIFORNIE z ořechového dřeva je tvarovaný do vzhledu listu. Masivní deska silná 4 cm a olejová povrchová úprava dodávají stolu luxusní vzhled.