Vybíráte konferenční stolek? Praktické tipy, jak na to!

Konferenční stolek je pomyslný středobod našich obývacích pokojů či kanceláří. Ačkoliv se jeho výběr může zdát jednoduchý, ne vždy to tak musí být. Jeho vzhled, velikost i tvar ovlivní nejen praktičnost, ale také atmosféru celé místnosti. Na co při výběru konferenčního stolku dávat pozor?


Rozměr a umístění stolku

Konferenční stolek nám obvykle neslouží jen jako dekorace. Pro většinu z nás je důležité, aby byl funkční a primárně sloužil našim potřebám. Ideální je, když je stolek vysoký v úrovni vašeho gauče. Není komfortní, když je příliš vysoký, ani moc nízký.

Konferenční stolky nám slouží k odkládání drobných věcí, je proto důležité, aby byl dostatečně prostorný a bylo možné na něj dosáhnout z jakéhokoliv místa, ať už sedíte kdekoliv. Pro váš komfort by vám měl zůstat dostatek místa na nohy. Počítejte s tím, že stolek by měl být umístěn alespoň okolo 30-40 cm od vašeho gauče.

IMG_1914


Tvar

Kulatý nebo hranatý? Tvar konferenčního stolku by měl doplňovat ostatní nábytek v místnosti. Čtvercový konferenční stolek volte vedle pohovky do tvaru písmene L, kulatý naopak ve chvíli, kdy máte samostatná, jednotlivá křesla nebo křesla v kombinaci s krátkým gaučem. Pokud máte děti, stolky ve tvaru kruhu mohou být praktickou volbou z důvodu bezpečnosti.

Nezapomínejte také na to, že čím větší gauč máte, tím delší konferenční stolek volte. Důležitá je i velikost. V naší nabídce najdete větší i menší konferenční stolky, s průměrem od 55 cm až po 180 cm. Například konferenční stolek OHIO.

 

aadwad

Ořešákové dřevo stolku OHIO zaujme svým originálním vzhledem kombinace tmavého a světlého dřeva. Společně s černou podnoží z pěti dílů tvoří jedinečný kousek do domácnosti či kanceláře.


Materiál

Dřevěný, plastový nebo skleněný – než se pro daný stolek rozhodnete, popřemýšlejte, zda odpovídá vašim potřebám, životnímu stylu a zapadne do estetiky celého pokoje. Stoly z různých materiálů mají svá pro a proti, proto je vhodné před koupí popřemýšlet, který sedí právě vám.

Skleněný stůl opticky nezabere tolik místa, je však náročnější na údržbu. Mramor či kámen nejsou velmi univerzální a nehodí se do malých prostorů. Plast může naopak působit velmi lacině. Pro přírodní, ale luxusní stůl můžete sáhnout po kousku z amerického ořechu: našem ořešákovém stolu Kalifornie.

IMG_4500

Konferenční ořešákový stůl KALIFORNIE z ořechového dřeva je tvarovaný do vzhledu listu. Masivní deska silná 4 cm a olejová povrchová úprava dodávají stolu luxusní vzhled.

Pro nestárnoucí klasiku šáhněte po masivním dřevě. Dub, buk nebo ořešák – kvalitní pevná dřeva budou dělat parádu po mnoho let. Vybrat si můžete třeba u nás v MM Works.